Zapomnij o niciach PDO - Poznaj needle shaping! - Europejskie Centrum Estetyki
16358
post-template-default,single,single-post,postid-16358,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Zapomnij o niciach PDO – Poznaj needle shaping!

Zapomnij o niciach PDO – Poznaj needle shaping!

Nici PDO zyskały ogromną popularność pośród lekarzy i ich pacjentów. Na rynku pojawiają się kolejne produkty różniące się kształtem i techniką podania. Stosuje się je prawie na każdym obszarze ciała. Stały się remedium niemal na wszystkie defekty estetyczne związane z utratą jędrności skóry. Ale czy słusznie? Czy istnieje alternatywa dla nici PDO, która w bezpieczny i skuteczny sposób przyczyni się do poprawy napięcia skóry ?

Czym jest needle shaping?

Needle shaping to bezpieczna, małoinwazyjna a przede wszystkim skuteczna metoda biorewitalizacji skóry. Zabieg needle shaping jest w stanie przywrócić skórze młody wygląd, skutecznie ją napiąć i ujędrnić. A to wszystko w oparciu o zdolności regeneracyjne własnego organizmu! Zabieg needle shaping pozwala cofnąć skutki upływającego czasu.

Jak to możliwe?

Needle shaping to autologiczny mikroprzeszczep włókien kolagenowych. Zabieg polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły, stosowanej w akupunkturze, przez którą płynie prąd. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Prąd oddziałując na włókna kolagenowe, sprawia, że przyczepiają się do igły. Następnie igła obraca się, a włókna kolagenowe nawijają się na nią, aż utworzą strukturę przypominającą wrzeciono, które możemy układać wektorowo przeciwdziałając grawitacji .W zależności od potrzeby liczba wrzecion kolagenowych może wynosić od kilku do kilkunastu.Powstała struktura świetnie podtrzymuje i wypełnia tkanki. Zabieg jest naturalny, mało inwazyjny, niewymagający okresu rekonwalescencji, przynoszący natychmiastowe efekty.

Needle shaping vs nici PDO

Nici PDO to syntetyczne włókna z polidioksanonu, które po wprowadzeniu do organizmu ulegają rozkładowi w czasie około 200 dni. Nici umieszczane są w skórze z wykorzystaniem igieł chirurgicznych lub kaniuli. To metoda, która głównie kamufluje defekty. Dzięki niej można uzyskać efekt liftingu skóry, ale nie można usunąć przyczyny jej obwisania. Po zastosowaniu nici jakość skóry nie ulega znacznej poprawie. W odróżnieniu od nici PDO, zabieg needle shaping bazuje na właściwościach regeneracyjnych organizmu. Pod skórę nie jest podawana żadna substancja! Dlatego needle shaping świetnie sprawdzi się u alergików. Po zabiegu needle shaping ilość włókien kolagenowych wzrasta, co sprawia, że skóra staje się gęstsza. Dzięki needle shaping skóra zyskuje jędrność, elastyczność i młody wygląd. Zabieg needle shaping jest bezpieczny, a jedynymi powikłaniami jakie mogą wystąpić po zabiegu są lekkie siniaki i delikatny obrzęk w miejscu wkłucia igły, które bardzo szybko ustępują. Po zabiegu needle shaping niemal natychmiast można wrócić do codziennych aktywności, w przypadku nici PDO nie jest to już takie proste. Czasem wystarczy niefortunne ułożenie głowy podczas snu, by pojawiły się efekty uboczne.

Dlaczego nici PDO nie zawsze są dobrym wyborem? Jakie mogą być powikłania po niciach liftingujących?

Brak doświadczenia, zła technika dobrania i podania nici PDO może sprawić, że będą one prześwitywać przez skórę. Najpoważniejszymi powikłaniami mogą być migracje nici oraz uszkodzenie nerwów. Wśród komplikacji można wyróżnić także obrzęk, krwiaki i siniaki, zakażenia, reakcje alergiczne lub infekcje. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może także spowodować asymetrie twarzy. Jeżeli zabiegowi poddana jest zbyt duża ilość skóry, poprzecznie do przebiegu nici mogą pojawić się nieestetyczne marszczenia. Zbyt silne naciągnięcie skóry może dać efekt sztuczności. Ten zabieg nie sprawdzi się także pośród posiadaczek bardzo cienkiej skóry lub zbyt grubej, a tym samym zbyt ciężkiej by ją unieść.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.