Azzalure i Botox w walce ze zmarszczkami - Europejskie Centrum Estetyki
16236
post-template-default,single,single-post,postid-16236,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Azzalure i Botox w walce ze zmarszczkami

Azzalure i Botox w walce ze zmarszczkami

Czasem masaże i kosmetyki to za mało by spowolnić proces starzenia. Osiągnięcie młodego wyglądu, jędrnej skóry i redukcji zmarszczek jest możliwe za sprawą dwóch preparatów- Botoxu i Azzalure. By dowiedzieć się więcej o toksynie botulinowej koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Działanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa (BTX) jest jedną z najsilniej działających trucizn. Do jej wytworzenia dochodzi za sprawą beztlenowych bakterii Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Toksyna botulinowa powoduje proteolizę specyficznych białek i blokadę uwalniania neuroprzekaźnika- acetylocholiny z pęcherzyków presynaptycznych. Takie działanie skutkuje hamowaniem przekazywania impulsów nerwowych na poziomie połączeń nerwowo-mięśniowych i w konsekwencji prowadzi do porażenia mięśnia. W sytuacji gdy impuls nerwowy nie dociera do mięśnia, ten przestaje pracować i rozciąga się co objawia się wygładzeniem skóry.

Toksyna botulinowa kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, jednak znalazła szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Istnieje aż siedem serotypów toksyny botulinowej, oznaczonych literami A-G, z których trzy (A, B i E) wywołują botulinizm, a jedynie dwa z nich (A i B) znalazły zastosowanie w praktyce medycznej.

Efekty

Pierwsze efekty wygładzenia zmarszczek widoczne są już po upływie kilku dni. Skóra wygładza się stopniowo, po 7-14 dniach możesz cieszyć się ostatecznym efektem zabiegu. Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się 4-6 miesiące od pierwszego podania, a po kolejnym zabiegu nawet do 7 miesięcy. Skóra po podaniu preparatu wygładza się, a bruzdy i zmarszczki nie ulegają pogłębieniu, dlatego wraz z kolejnymi iniekcjami efekt odmłodzenia będzie się utrwalał.

Warto wiedzieć, że czasem organizm może wytworzyć specyficzne przeciwciała, które mogą przyczynić się do szybszej eliminacji preparatu. Dlatego najlepiej jest podawać jak najmniejsze możliwe dawki w jak największych ostępach.

Czy botoks jest bezpieczny ?

Botoks w rękach doświadczonych specjalistów jest bezpieczny. Ilość w jakich jest podawany nie zagraża Twojemu zdrowiu. Toksyna botulinowa, działa miejscowo, nie ulega wchłanianiu do organizmu i jest metabolizowana po paru miesiącach.

Botox czy Azzalure?

Zarówno Botox jak i Azzalure zawierają toksynę botulinową typu A. Występują w formie krystalicznej substancji, którą rozpuszcza się w soli fizjologicznej. Botox zawiera onabotuline, a Azzalure – anabotulinę. Różnią się od siebie masą cząsteczkową, stężeniem i sposobem podawania.

Siłę działania botoksu określają jednostki- unity.

1 jednostka botoksu = 1 jednostka Botoxu = 2,5 jednostki Azzalure.

Stopień rozprzestrzeniania się botoksu jest różny w przypadku obu preparatów. Zasięg działania Botoxu wynosi 3,7 cm, a Azzalure 4,6 cm. Ma to znaczenie przy ustalaniu odległości pomiędzy wkłuciami- im większy zasięg preparatu tym preparat podaje się mniej gęsto.
Jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza, niezależnie od wybranego preparatu możesz spodziewać się takiego samego efektu. Oba preparaty działają na tej samej zasadzie i przyczyniają się do redukcji zmarszczek.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.