Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu? - Europejskie Centrum Estetyki
16056
post-template-default,single,single-post,postid-16056,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive
 

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

zapobieganie-cellulitowi

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Nie tak dawno pisaliśmy o tym czym jest cellulit i jakie zabiegi stosować by z nim walczyć. Dzisiaj dowiecie się co robić by utrzymać uzyskane efekty zabiegowe.

Profilaktyka

Jednym z najważniejszych działań w profilaktyce cellulitu jest regularna aktywność fizyczna. Pomiędzy tkanką tłuszczową, a mięśniami znajduje się jedynie cienka powłoka (powięź), dlatego jeśli podczas ćwiczeń fizycznych dochodzi do zwiększenia ukrwienia mięśni, zwiększa się również przepływ krwi w tkance tłuszczowej. To powoduje dotlenienie komórek i szybszy metabolizm toksyn. Ćwiczenia sprawiają, że warstwa tkanki tłuszczowej zmniejsza się, poprawia się krążenie, a przepływ limfy ulega usprawnieniu. Utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi i limfy sprzyja również rezygnacja z obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie. Prawidłowe odżywianie również jest w stanie korzystnie wpłynąć na stan skóry i zapobiec powstawaniu cellulitu. W codziennej diecie należy ograniczyć spożywanie soli, cukrów, tłuszczy zwierzęcych i wysoko przetworzonych produktów. Warto również zmniejszyć ilość spożywanych produktów zawierających kofeinę, takich jak kawa i mocna, czarna herbata. Papierosy i alkohol również przyczyniają się do powstawania lipodystrofii dlatego lepiej ich unikać.

Pielęgnacja

W zapobieganiu cellulitu nie wolno zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, którą można wykonywać samodzielnie. Szorstka szczotka lub rękawica doskonale sprawdzi się do masażu pobudzającego mikrokrążenie podczas kąpieli. Korzystny wpływ mają także prysznice wykonywane naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Przed nakładaniem preparatów antycellulitowych, przynajmniej raz na dwa tygodnie warto wykonać peeling ciała, by ułatwić przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Masaż antycellulitowy z wykorzystaniem bańki chińskiej przyczyni się do poprawy napięcia skóry i usprawnienia przepływu limfy. Do oliwki, na której wykonywany jest masaż można dodać kilka kropel olejków eterycznych o działaniu ujędrniającym i wspomagającym mikrokrążenie( olejek cynamonowy, jałowcowy, z kopru włoskiego, kolendrowy, cytrynowy, grejpfrutowy)

Jak działają produkty antycellulitowe?

Podstawą działania balsamów i kremów antycellulitowych jest stymulacja miejsc objętych lipodystrofią. Składniki zawarte w tego typu produktach powinny pobudzać mikrokrążenie, przyspieszać metabolizm tłuszczów, wzmacniać naczynia krwionośne i zapobiegać obrzękom. Część z nich wykazuje również działanie antyagregacyjne i przeciwzapalne. Dodatkowo kremy antycellulitowe często zawierają składniki mające za zadanie zwiększanie napięcia i regeneracji skóry.

Jakich substancji szukać w produktach antycellulitowych?

Wybierając produkty antycellulitowe warto zwrócić uwagę na ich skład. Substancje uszczelniające naczynia krwionośne i zapobiegające tworzeniu się obrzęków na skutek ograniczenia przedostawania się płynów do przestrzeni międzykomórkowych są bogate w garbniki, saponiny i flawonoidy. Preparaty o działaniu lipolitycznym zwykle zawierają w sobie kofeinę, teofilinę i L- karnitynę. Nawilżenie i zwiększenie napięcia zapewnia skórze kwas hialuronowy, kwas mlekowy i kolagen.

Substancje uszczelniające naczynia krwionośne, poprawiające przepływ krwi i przyspieszające krążenie limfy:

Kasztanowiec zwyczajny (INCI: Aesculus Hippocastanum Seed Extract)

Nostrzyk czarny (INCI: Melilotus officinalis)

Bez czarny (INCI: Sambucus Nigra Extract)

Arnika górska (INCI: Arnica Montana Extract)

Bluszcz pospolity (INCI: Hedera Helix Extract)

Krwawnik pospolity (INCI: Achillea Millefolium Extract)

Wąkrota azjatycka (INCI: Centella Asiatica Extract)

Ruszczyk kolczasty (INCI: Ruscus Aculeatus Root Extract)

Lukrecja gładka (INCI: Glycyrrhiza Glabra Extract)

Morszczyn pęcherzykowaty
(INCI: Fucus Vesiculosus)

Listownica palczasta (INCI: Laminaria Digitata)

Ananas jadalny (INCI: Ananas Comosus Extract)

Winorośl właściwa (INCI: Vitis Vinifera)

Fiołek trójbarwny (INCI: Viola Tricolor)

Miłorząb dwuklapowy (INCI: Ginkgo biloba leaf extract)

Głóg dwuszyjkowy (INCI: Crataegus laevigata)

Żeń-Szeń (INCI: Panax Ginseng Root Extract)

 

Substancje stymulujące lipolizę tkanki podskórnej:

Kawa arabska (INCI: Coffea Arabica Seed Extract)

Karczoch zwyczajny (INCI: Cynara Scolymus Leaf Extract)

Herbata chińska (INCI: Camellia Sinensis Leaf Extract)

Widlik zaostrzony (INCI: furcellaria lumbricalis extract)

Chlorella zwyczajna (INCI: Chlorella Vulgaris)

Listownica palczasta (INCI: Laminaria Digitata Extract)

Morszczyn pęcherzykowaty (INCI: Fucus Vesiculosus Extract)

 

Substancje regenerujące i ujędrniające skórę:

Melonowiec właściwy (INCI: Carica Papaya Extract)

Sałata morska (INCI: Lactuca Sativa Extract)

Skwalan z trzciny cukrowej (INCI: Squalane)

Aloes drzewiasty (INCI: Aloe Barbadensis Leaf Juice)

Prawoślaz lekarski (INCI: Althaea Officinalis Root Extract)

Skrzyp polny (INCI: Equisetum Arvense)

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.