Czym jest Carbomax - czyli szerokie zastosowanie dwutlenku węgla - Europejskie Centrum Estetyki
16768
post-template-default,single,single-post,postid-16768,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Czym jest Carbomax – czyli szerokie zastosowanie dwutlenku węgla

Czym jest Carbomax – czyli szerokie zastosowanie dwutlenku węgla

Technologia Carbomax opiera się na możliwościach jakie daje dwutlenek węgla podany podskórnie lub śródskórnie. Jest na tyle wszechstronny, że sprawdzi się zarówno w przypadku poprawy elastyczności skóry, jej lepszego odżywienia i dotlenienia, redukcji sińców pod oczami, jak i zbędnej tkanki tłuszczowej. To bezpieczny zabieg, wykorzystujący substancje naturalnie występującą w organizmie. Zdecydowanie warto przyjrzeć mu się bliżej!

 

Jak to działa? 

Mechanizm działania karboksyterapii  opiera się na zjawisku hiperkapanii czyli podwyższonego ciśnienia parcjalnego dwutlenku węgla. Podany dwutlenek węgla reaguje z cząsteczkami wody tworząc kwas węglowy, który obniża pH tkanki. Następuje efekt Bohra – w obniżonym pH i przy zwiększonym ciśnieniu parcjalnym CO², zdolność wiązania się tlenu z hemoglobiną ulega zmniejszeniu, co skutkuje uwalnianiem cząsteczek tlenu. Przepuszczalność ścian kapilarnych ulega zwiększeniu. Połączenie tych zjawisk skutkuje lepszym dotlenieniem i zwiększeniem metabolizmu tkanek. 

Działanie dwutlenku węgla wywołuje proces zapalny, stymuluje syntezę kolagenu i innych białek macierzy zewnątrzkomórkowej, co przyczynia się do zwiększenia jędrności i elastyczność skóry. Włókna kolagenowe ulegają przebudowie i usystematyzowaniu, poprawia się mikrokrążenie skóry. 

Dwutlenek węgla podany w okolicy nagromadzonej tkanki tłuszczowej wywołuje lokalne zwiększenie ciśnienia, które powoduje rozerwanie błony komórkowej adipocytów (komórek tłuszczowych), uwolnienie trójglicerydów i zapoczątkowanie procesu lipolizy. Poprawa mikrokrążenia przyczynia się do usuwania produktów rozpadu adipocytów. Pękanie ścian adipocytów odbywa się bez uszkodzenia tkanki łącznej. 

 

Jak wygląda zabieg ? 

Specjalista wykonujący zabieg wprowadza dwutlenek węgla za pomocą bardzo cienkiej igły śródskórnie lub podskórnie- w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Płytsze podanie dwutlenku węgla sprawdza się w przypadku redukcji cieni pod oczami, zniwelowania blizn, rozstępów, a także poprawy jędrności i elastyczności skóry. Podskórne podanie dwutlenku węgla umożliwia redukcję lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu. 

Zabieg trwa około 15 minut. Zazwyczaj dla pełnego efektu zalecana jest seria kilku do kilkunastu zabiegów. Carbomax wykorzystuje medyczny, laparoskopowy dwutlenek węgla. Gaz jest dozowany automatycznie, urządzenie jest wyposażone w elektroniczny regulator przepływu CO² i kontrolę ciśnienia, co uniemożliwia podanie zbyt dużej ilości gazu do tkanek.  Zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych i niebezpiecznych skutków ubocznych. W trakcie wprowadzania gazu odczuwalne jest jedynie delikatne rozpieranie i pieczenie, które ustępuje po kilku minutach. 

 

Zalecenia pozabiegowe 

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent szybko może wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu należy unikać pocierania, masowania skóry w miejscu zabiegowym. Należy zrezygnować z bezpośredniej ekspozycji na słońce i zabezpieczać skórę kremem z filtrem SPF 50.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.