Jak prawidłowo dbać o skórę po zabiegu wykorzystującym multifale? - Europejskie Centrum Estetyki
16009
post-template-default,single,single-post,postid-16009,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive
 

Jak prawidłowo dbać o skórę po zabiegu wykorzystującym multifale?

Jak prawidłowo dbać o skórę po zabiegu wykorzystującym multifale

Jak prawidłowo dbać o skórę po zabiegu wykorzystującym multifale?

O tym, jakie będą ostateczne efekty zabiegu, decyduje również pielęgnacja domowa. Zabiegi z wykorzystaniem multifali są bezbolesne i niewymagające rekonwalescencji – należy jednak pamiętać, że skóra po ich wykonaniu wymaga szczególnej opieki. Warto poznać kilka prostych zasad, które pomogą Ci podtrzymać efekty terapii prowadzonej w Europejskim Centrum Estetyki.

 

Efekt liftingu

Pod wpływem działania multifali dochodzi do lokalnego ogrzewania tkanek, wzrostu aktywności fibroblastów i stymulacji przebudowy kolagenu. W wyniku działania aparatu Thuzzle, włókna kolagenowe ulegają skróceniu i pogrubieniu, co skutkuje efektem natychmiastowego liftingu. Podwyższona temperatura powoduje częściową denaturację włókien kolagenowych i indukuje procesy naprawcze, wynikiem których jest re-modeling skóry. W procesie syntezy włókien kolagenowych bierze udział witamina C, dlatego po zabiegu warto stosować kosmetyki, mające ją w swoim składzie.

Redukcja tkanki tłuszczowej i eliminacja ubocznych produktów komórkowych

Jednym z efektów działania Thuzzle jest proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. W efekcie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej i ułatwienia pozbycia się cellulitu. Przez około 3 dni po zabiegu należy zwiększyć przyjmowanie płynów do około 2 litrów na dobę, żeby ułatwić eliminację ubocznych produktów komórkowych. Godzinę po zabiegu zaś warto uaktywnić partie, które zostały poddane zabiegowi, poprzez krótkie ćwiczenia.  Dla przykładu: w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha, powinno się wykonywać 20-30 brzuszków przez kilka kolejnych dni.

 

Zdjęcie przed i po, obrazujące stan skóry po trzech zabiegach urządzeniem Thuzzle na szyi 39 letniej pacjentki. Na drugim zdjęciu widzimy aż dwukrotne zwiększenie zagęszczenia włókien kolagenu i elastyny, z 43 do 86 jednostek. Skóra stała się grubsza, elastyczna, świeższa i bardziej jędrna. Dodatkowo doszło do redukcji zmarszczek.

Zdjęcie przed i po, obrazujące stan skóry po trzech zabiegach urządzeniem Thuzzle na szyi 39 letniej pacjentki. Na drugim zdjęciu widzimy aż dwukrotne zwiększenie zagęszczenia włókien kolagenu i elastyny, z 43 do 86 jednostek. Skóra stała się grubsza, elastyczna, świeższa i bardziej jędrna. Dodatkowo doszło do redukcji zmarszczek.

 

Dotlenienie, odżywienie i nawilżenie skóry

Za pomocą niskiego poziomu kontrolowanej multi-energii elektromagnetycznej dochodzi do przyrostu metabolizmu komórkowego, poprawy wydajności mikro-krążeniowej i dotlenienia skóry. W celu wzmocnienia efektu należy stosować kremy i maski odżywcze. Warto zwracać uwagę na to, by były bogate w składniki nawilżające, zatrzymujące wodę (wnikające do powierzchownych warstw naskórka, np. kwas mlekowy, pantenol) i okluzyjne, chroniące skórę przed odparowaniem wody z naskórka (polimery o duże masie cząsteczkowej, np. kwas hialuronowy, kolagen). Składniki odpowiedzialne za działanie antyoksydacyjne i odżywcze, których powinno się szukać w kremach to: peptydy, witaminy A,C,E, kwas liponowy, koenzym Q10.

Słowem podsumowania – sam zabieg to nie wszystko. W celu osiągnięcia możliwie jak najlepszych efektów na poddanej zabiegowi partii ciała, należy zadbać o jego szczególną ochronę, nawodnienie i odbudowę. Dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się naprawdę pięknym i zdrowym ciałem. W razie dalszych pytań, zapraszamy do kontaktu – doradzimy nawet w najbardziej wymagających sytuacjach!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.