Autologiczne fibroblasty- nowe możliwości redukcji blizn, rozstępów i zmarszczek - Europejskie Centrum Estetyki
16336
post-template-default,single,single-post,postid-16336,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Autologiczne fibroblasty- nowe możliwości redukcji blizn, rozstępów i zmarszczek

Autologiczne fibroblasty- nowe możliwości redukcji blizn, rozstępów i zmarszczek

Szeroki zakres możliwości jakie dają autologiczne fibroblasty, pozwala spełnić potrzeby wielu pacjentów i wpisuje się w trend naturalności, który w ostatnich latach przebija się najmocniej. Fibroblasty to komórki o ogromnym potencjale regeneracyjnym. Ze względu na duże możliwości proliferacyjne sprawdzają się w leczeniu blizn, redukcji rozstępów i zmarszczek. To właśnie one produkują białka będące głównym komponentem naszej skóry- kolagen i elastynę. Jeśli jest ich dużo, nasza skóra jest napięta, jędrna i pozbawiona zmarszczek. Z wiekiem ich liczba spada, a skóra traci młodzieńczy wygląd.

Europejskie Centrum Estetyki szukając nowych metod biostymulacji skóry, oparło się na potencjale, który mamy w sobie- wykorzystaniu komórek, które biorą udział w naturalnych procesach naprawczych organizmu. Ich głównym celem było stworzenie zabiegu, opartego na możliwościach regeneracyjnych organizmu, który przyczyniałby się do odbudowy utraconej objętości tkanek. Opracowali nową metodę namnażania komórek, wyizolowanych z tkanek pacjenta. Tak powstał preparat oparty na autologicznych fibroblastach.

Jak wygląda terapia z wykorzystaniem autologicznych fibroblastów? 

Pierwszym etapem terapii jest wycięcie malutkiego kawałka skóry, z którego w laboratorium izolowane są fibroblasty. Następnie fibroblasty są namnażane w specjalnym medium hodowlanym. Tak uzyskaną zawiesinę, metodą iniekcji podaje się pacjentowi w wybrane obszary skóry.

Czy zabieg jest bezpieczny? 

Zabieg jest bardzo bezpieczny, nie wywołuje reakcji alergicznych, ani działań niepożądanych. Nie wiąże się także z długim czasem rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów laserowych. Skóra w miejscu podania może być chwilowo zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, jednak ten stan szybko znika, a pacjent niemal natychmiast może wrócić do codziennych aktywności.

Jakie zmiany zachodzą w skórze i jakie efekty możemy osiągnąć? 

Po podaniu autologicznych fibroblastów możemy spodziewać się wzrostu elastyczności, nawilżenia ,jędrności i napięcia skóry. Komórki skóry rozpoczną syntezę elastyny, kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej. Stopniowo zwiększa się gęstość skóry. Zmarszczki ulegną wypłyceniu, a blizny wypełnieniu. Poprawa ukrwienia skóry przyczyni się do jej odżywienia i spowolnienia procesów starzenia.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? 

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. Sprawdzi się zarówno u osób młodych, jak i w przypadku cery dojrzałej.  To szansa dla pacjentów, którzy chcą przywrócić skórze jędrność, elastyczność lub zniwelować blizny, rozstępy i zmarszczki. To zabieg dla tych, którzy w medycynie estetycznej szukają naturalnych rozwiązań i efektów. Sprawdzi się także u osób o wysokiej wrażliwości, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki,
  • bruzdy
  • wiotka, pozbawiona elastyczności i jędrności skóra,
  • blizny potrądzikowe, oparzeniowe,
  • owrzodzenia,
  • rozstępy,
  • pelikany
  • okolica podoczodołowa – zmarszczki , cienka wiotka skóra
  • dekolt – zmarszczki
  • szyja -wiotka skóra
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.