Mezoterapia mikroigłowa w rewitalizacji skóry - Europejskie Centrum Estetyki
16119
post-template-default,single,single-post,postid-16119,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Mezoterapia mikroigłowa w rewitalizacji skóry

Mezoterapia mikroigłowa w rewitalizacji skóry

Mezoterapia mikroigłowa jest niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych zabiegów, stymulujących skórę do intensywnej przebudowy. Na czym polega zabieg? Jakie rezultaty można osiągnąć poprzez mikronakłucia? I czy warto bać się zabiegu ? – o tym w dzisiejszym wpisie.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej ?

Mezoterapia mikroigłowa polega na gęstym nakłuwaniu okolic zabiegowych na wybraną głębokość. Podczas jednego zabiegu kosmetolog wykonuje nawet kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć! Do tego celu wykorzystuje się zwykle dermapeny lub rollery. Głębokość nakłuć zależy od subiektywnych odczuć pacjenta, a także od obszaru, na którym wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa. Aby zabieg był skuteczny igły powinny sięgnąć skórnych naczyń krwionośnych. Najczęściej zabiegom poddaje się skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Jakie zmiany zachodzą w skórze po mezoterapii mikroigłowej ?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej przyczyniają się do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Pod wpływem mikrourazów zostają uwolnione czynniki wzrostu, które pobudzają fibroblasty i komórki macierzyste do różnicowania się i podziałów. Oprócz kolagenu, w skórze powstają również inne białka strukturalne, jak elastyna, a także substancje macierzy pozakomórkowej – glikozaminoglikany i kwas hialuronowy. Za sprawą mikronakłuć poprawia się także unaczynienie i odżywienie skóry.

Jakich efektów możesz się spodziewać ?

Seria zabiegów mezoterapii mikroigłowej znacznie poprawi ukrwienie i napięcie Twojej skóry. Możesz spodziewać się także zwężenia rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, redukcji przebarwień i płytkich zmarszczek. Drobne nakłucia zwiększą przepuszczalność naskórka i sprawią, że substancje aktywne zawarte w preparatach będą łatwiej docierać do jego głębszych warstw. Mikronakłuwanie przyczyni się również do poprawy owalu twarzy i ujędrnienia. Blizny i rozstępy także ulegną redukcji. Jeśli zmagasz się z problemem spadających włosów wypróbuj zabieg mezoterapii mikroigłowej skóry głowy. Pod wpływem mikronakłuć dojdzie do poprawy ukrwienia skóry i zatrzymania wypadania włosów.

Dermapen czy roller?

Dermapen to urządzenie przypominające pióro, zakończone wymienną końcówką wyposażoną zwykle w 12 igiełek o średnicy 0,02 mm. Końcówki są jednorazowe i całkowicie sterylne, umożliwiają precyzyjne opracowanie każdego, nawet trudno dostępnego obszaru zabiegowego. Dodatkową zaletą dermapenu jest możliwość regulowania głębokości mikronakłuć i dopasowanie długości igieł do wybranej okolicy. Dermaroller przypomina wałek z wystającymi cienkimi igiełkami. Ilość igiełek może wynosić nawet ponad 1000, a ich długość mieści się w zakresie 0,2-4 mm. Roller umożliwia wykonanie wielu nakłuć w bardzo krótkim czasie. W przypadku rollera nie można regulować długości igiełek, a jego budowa utrudnia dotarcie do niektórych obszarów.

Czy zabieg jest bolesny i niebezpieczny?

Mezoterapia mikroigłowa wiąże się z zaczerwienieniem, uczuciem ciepła, a także ze zwiększoną wrażliwością skóry poddanej zabiegowi. W przypadku osób wrażliwych na ból zabieg można wykonać po nałożeniu miejscowego kremu znieczulającego. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, ponieważ zarówno końcówki dermapenu jak i rollery są sterylne i jednorazowe.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.