Multifala – nowa technologia opracowana przez twórców Thuzzle - Europejskie Centrum Estetyki
16071
post-template-default,single,single-post,postid-16071,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Multifala – nowa technologia opracowana przez twórców Thuzzle

Multifala – nowa technologia opracowana przez twórców Thuzzle

Technologia multifali łączy ze sobą fale rafiowe o niezależnych częstotliwościach i mocach, działających w tym samym czasie na różnych głębokościach tkanek. Oddziałuję zarówno na skórę właściwą, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu, a także na tkankę podskórną, powodując rozpad adipocytów.

Thuzzle za sprawą multifali wywołuje efekt diatermii. Thuzzle zamienia energię elektryczną w na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie dochodzi do wzbudzania jonów. Efektem czego jest wytworzenie ciepła i podgrzanie zarówno tkanek powierzchownych jak i tych głębiej położonych. Multifale poprawiają dotlenienie skóry, powodują jej odżywienie oraz stymulują mikrokrążenie.

W odróżnieniu od innych urządzeń generujących fale radiowe, Thuzzle w tym samym czasie wytwarza fale w całym spektrum średniej częstotliwości. Pozwala na równomierną dyfuzję energii na wybranych głębokościach tkanek. Te cechy sprawiają, że jedno urządzenie daje możliwość wykonania wielu rodzajów zabiegów o różnym, wielokierunkowym działaniu. Za pomocą Thuzzle można redukować tkankę tłuszczową i rozstępy, modelować sylwetkę, poprawić owal twarzy i wygładzić zmarszczki, a także wykonywać zabiegi regeneracji pochwy i sromu.

Skuteczność Multifali została potwierdzona za pomocą obrazowania z wykorzystaniem ultrasonografii wysokiej częstotliwości (Dub®SkinScanner). Ultrasonografia pozwala na pomiar grubości i gęstości skóry przed, w trakcie i po terapii Thuzzle.


Ryc.1 Zestawienie obrazów USG przed, w trakcie i po 4 zabiegach z wykorzystaniem Thuzzle w okolicy szyi

Powyższy rysunek (ryc.1)przedstawia zestawienie trzech obrazów USG wykonanych przed, w trakcie i po serii czterech zabiegów regeneracji skóry szyi u 39 letniej kobiety. Po upływie 14 dni od pierwszego zabiegu grubość i gęstość skóry spadły. Taka reakcja jest prawidłową odpowiedzią skóry na działanie fal radiowych. Spadek wartości tych właściwości skóry jest spowodowany uszkodzeniem struktury kolagenu za sprawą diatermii, która jest niezbędnym czynnikiem powodującym przebudowę włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych białek. Po 37 dniach od wykonania pierwszego zabiegu zaobserwowano znaczny wzrost gęstości skóry- z 43 do 86 jednostek gęstości akustycznej. Natomiast grubość skóry zwiększyła się z 1,096 mm do 1,211 mm.

Ryc.2 Zestawienie obrazów USG przed, w trakcie i po 4 zabiegach z wykorzystaniem Thuzzle w okolicy ud

Thuzzle za sprawą multifali generuje w tkance podskórnej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w komórkach tłuszczowych, na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, które następnie są metabolizowane i usuwane z organizmu. Takie działanie stanowi efektywny sposób na pozbycie się cellulitu z problematycznych partii ciała. Na rysunku (ryc.2) widać zestawienie obrazów USG przed, w trakcie i po 4 zabiegach z wykorzystaniem Thuzzle w okolicy ud. Po serii 4 zabiegów gęstość skóry wzrosła z 36 do 78 jednostek gęstości akustycznej. Przed rozpoczęciem zabiegów długość granicy pomiędzy skórą, a tkanką podskórną (czerwona linia) wynosiła 20,55mm. Po 37 dniach od pierwszego obrazowania zabiegach można zaobserwować wyraźną różnicę w wyglądzie granicy między skórą, a tkanką podskórną. Za sprawą Thuzzle doszło do znacznego wypłycenia zrębów cellulitowych i zmniejszenia długości granicy o 6,48 mm.


Ryc.3 Zestawienie dwóch obrazów USG- przed i po 3 zabiegach Thuzzle na okolicę szyi

Urządzenie Thuzzle posiada program do neokolagenezy i retrakcji skóry. Z jego pomocą można w łatwy sposób doprowadzić do wzrostu napięcia i poprawy jędrności skóry. Na obrazie przedstawiono zestawienie dwóch obrazów USG w okolicy szyi. Gęstość po 15 dniach od pierwszego zabiegu wynosiła 45 jednostek gęstości akustycznej, natomiast po 47 dniach wzrosła do 83 jednostek- czyli prawie dwukrotnie. Włókna kolagenowe są hiperechogeniczne co sprawia, że dają białe odbicia na obrazie na USG. Po zakończeniu terapii widać wyraźnie, że obraz USG posiada więcej jaśniejszych punktów, niż obraz wykonany po 15 dniach od pierwszego zabiegu, co sugeruje pojawienie się nowych włókien kolagenowych.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.