Skuteczna terapia antycellulitowa - Europejskie Centrum Estetyki
16026
post-template-default,single,single-post,postid-16026,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Skuteczna terapia antycellulitowa

Skuteczna terapia antycellulitowa

Dzisiaj  o tym czym jest cellulit, skąd się bierze i jak wygląda skuteczna terapia antycellulitowa.

Cellulit jest jedną z najczęściej występujących lipodystrofii, dotyka około 85% kobiet po 20 roku życia.   Najczęściej pojawiają tam, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się w większej ilości – w okolicy bioder, pośladków, brzucha, a także ramion. Daje obraz pofałdowanej, nierównej powierzchni skóry, niekiedy towarzyszą mu dolegliwości bólowe. Za obraz „ skórki pomarańczowej” odpowiedzialne są zmiany obrzękowo-zwółknieniowo-stwardnieniowe tkanki podskórnej.

Rodzaje cellulitu

Wyróżnia się trzy główne postacie cellulitu – twardą, wiotką i obrzękową. Cellulit twardy może występować u osób szczupłych i wysportowanych. Skóra w dotyku jest jędrna o nieco zwiększonej spoistości. Postać wiotka dotyczy głównie osób z nadwagą, prowadzących siedzący tryb życia lub w przypadku szybkiej utraty kilogramów. Charakteryzuje się spadkiem jędrności skóry oraz słabym napięciem tkanki mięśniowej. Postać obrzękowa występuje u osób z zaburzeniami krążenia obwodowego. Można rozpoznać ją po tym, że po ucisku na skórze przez chwile pozostaje ślad w postaci wgłębienia.

Skąd się bierze cellulit ?

Istotne znaczenie w powstawaniu cellulitu odgrywają zaburzenia hormonalne, przede wszystkim nadmiar estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. W takiej sytuacji komórki tłuszczowe ulegają rozrostowi, dochodzi do gromadzenia się wody, zaburzeń krążenia i obrzęków.  Przyczyną może być też niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcze i węglowodany powodująca hiperinsulinemię i nasilenie lipogenezy (syntezy tłuszczów).  Niekorzystny wpływ mają też papierosy, powodujące zaburzenia mikrokrążenia, a także alkohol, który nasila produkcje tłuszczów. Noszenie zbyt ciasnych ubrań i butów na wysokim obcasie może pogłębić problem cellulitu.  Nie bez znaczenia jest także brak ruchu, który przyczynia się do powstawania zastojów w naczyniach i prowadzi do zmniejszenia się masy mięśniowej na rzecz przyrostu masy tłuszczowej. Powstawaniu cellulitu sprzyja również kortyzol wydzielany podczas stresu, który powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, a także katecholaminy, które w wysokich stężeniach nasilają lipogenezę. Podczas ciąży dochodzi do zastojów w krążeniu kończyn dolnych co również sprzyja powstawaniu cellulitu. Niektóre leki takie jak betablokery i leki przeciwhistaminowe także mogą powodować powstawanie cellulitu. Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych prowadzą do rozluźnienia tkanki tłuszczowej i lipodystrofii.

Dlaczego mężczyźni mają łatwiej –  czyli czemu u mężczyzn cellulit występuje rzadziej ?

Chociaż tkanka tłuszczowa pełni u obu płci takie same funkcje to  jej ilość i rozmieszczenie znacznie się różni. U mężczyzn gromadzi się głównie w okolicach jamy brzusznej, u kobiet natomiast występuje głównie w okolicy bioder i pośladków. Tkanka tłuszczowa kobiet charakteryzuje się znacznie większą liczbą adipocytów, które dodatkowo wykazują większe rozmiary i mają zdolność do magazynowania dużej ilości lipidów.Komórki tkanki tłuszczowej przedziela tkanka łączna, tworząc przegrody, które u mężczyzn ułożone są skośnie do powierzchni skóry, a u kobiet równolegle co sprawia, że są bardziej widoczne. Dodatkowo u kobiet na rozwój cellulitu w większym stopniu mają wpływ estrogeny, które działając na receptory alfa adipocytów sprzyjają powstawaniu i magazynowaniu tłuszczów.

Jak sobie radzić z cellulitem ?

W przypadku gdy aktywność fizyczna i domowe sposoby na pozbycie się cellulitu nie przynoszą wymarzonych efektów, skorzystanie z usług Europejskiego Centrum Estetyki będzie najlepszym rozwiązaniem. Nasi specjaliści przeprowadzą odpowiednią diagnostykę, odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w doborze odpowiedniej terapii zabiegowej.

Liczba i intensywność zabiegów, zależą od stopnia zaawansowania cellulitu. Im późniejsze stadium, tym trudniej poradzić sobie z tym problemem. Dlatego nie warto czekać !

Thuzzle

Thuzzle wykorzystuje fale elektromagnetyczne które efektywnie ogrzewają tkankę tłuszczową, rozbijają adpocyty i  doprowadzą do ich redukcji. To jedyne urządzenie, które generuje fale radiowe w całym spektrum Średniego Pasma w tym samym czasie. Pozwala dostarczyć aż 4 jednocześnie kontrolowane fale elektromagnetyczne, z niezależnymi częstotliwościami, mocą i czasem trwania. Energia uwalniana przez Thuzzle oddziałuje na wszystkie warstwy skóry i tkanki podskórnej. W efekcie dochodzi do odprowadzenia szkodliwych substancji przemiany materii, wody i zmniejszenia obrzęków. Dzięki temu urządzeniu można pozbyć się cellulitu z każdej okolicy ciała.

Endermologia

To masaż, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Urządzenia do endermologii wykorzystują rolki umieszczone w hermetycznej komorze, działające pod ciśnieniem. W trakcie zabiegu fałdy skóry masowane są w kilku kierunkach. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do uelastycznienia naczyń krwionośnych, odżywienia i dotlenienia tkanek, poprawy krążenia żylno- limfatycznego, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny zmniejszenia obrzęków, przyspieszenia przemiany materii. Za sprawą endermologii można pozbyć się cellulitu i wymodelować sylwetkę.

I-lipo

To innowacyjna technologia laserowa, która umożliwia pozbycie się cellulitu i tkanki tłuszczowej. Działanie I-lipo ogranicza się tylko do komórek tłuszczowych, nie powodując uszkodzeń okolicznych tkanek i naczyń krwionośnych. To nieinwazyjna, bezbolesna metoda powodują redukcje zawartość komórki tłuszczowej bez jej uszkadzania. Technologia ta wykorzystuje zimny, diodowy laser, który powoduje rozpad trójglicerydów na glicerol oraz kwasy tłuszczowe.

Badanie efektów działania urządzania Thuzzle za pomocą ultrasonografu

Na obrazie przedstawiono zestawienie trzech obrazów z badań ultrasonografem wysokiej częstotliwości. Badania wykonywane były w tej samej lokalizacji – na udach, która poddawana była zabiegom z wykorzystaniem urządzenia Thuzzle. Badanie wykonane zostało trzykrotnie

 

Na pierwszym obrazie wykonanym przed rozpoczęciem serii zabiegów maksymalna grubość skóry wynosiła ponad 1,5 mm, minimalna grubość0,8 mm (średnia grubość skóry ok. 1,2 mm)

Pojawienie się sporych różnic grubości skóry w badanej lokalizacji jest charakterystyczne dla występowania cellulitu. Gęstość skóry na udzie wynosiła 36– jednostki gęstości akustycznej, wielkości charakterystycznej dla obrazu ultrasonograficznego.

Ponadto na obrazie oznaczona czerwoną linią została granica między skórą, a tkanką podskórną z tłuszczem – należy zwrócić szczególną uwagę na występowanie ‘zębów cellulitowych’ – pasm tkanki podskórnej z tłuszczem wnikającej w głąb skóry właściwej.

W celu porównania efektów zabiegów – tj. zmiejszenia cellulitu – konkretnie owych zębów cellulitowych – linia ta została zmierzona i wynosiła20,55 mm.

W kolejnych dniach wartości te ulegały zmianom. Po 14 dniach gęstość wynosiła już 47 jednostek,grubość minimalna 1,07 mm, a maksymalna 1,75 mm (średnia grubość 1,41 mm). Długość granicy tkanki podskórnej z tłuszczem to 19,28 mm.

37 dnia terapii wyniki przedstawiały się następująco: gęstość – 78, grubość maksymalna – 1,711 mm, grubość minimalna – 1,023 mm, długość granicy tkanki – 14,07. Na szczególną uwagę zasługuje obraz wypłycenia się ‘zębów cellulitowych’.

Dzięki wykonanym pomiarom wiemy, że długość granicy między tkanką podskórną z tłuszczem, a skórą właściwą zmniejszyła się o 6,48 mm, czyli zredukowaliśmy cellulit o ponad 30%, a gęstość zwiększyła się ponad dwukrotnie .

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.