Pozwalamy cofnąć czas w oparciu o własne komórki - Europejskie Centrum Estetyki
16297
post-template-default,single,single-post,postid-16297,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive
 

Pozwalamy cofnąć czas w oparciu o własne komórki

Pozwalamy cofnąć czas w oparciu o własne komórki

Pozwalamy cofnąć czas w oparciu o własne komórki. Terapie z wykorzystaniem autologicznych fibroblastów – nowe możliwości medycyny regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej

Skóra stanowi podstawową barierę ochronną, a utrata jej ciągłości może prowadzić do zaburzenia homeostazy organizmu. Nadrzędnym celem medycyny regeneracyjnej jest naprawa tkanek, które uległy uszkodzeniu w skutek urazu lub w wyniku starzenia się organizmu. To właśnie nowy sposób wykorzystania fibroblastów ma pozytywny wpływ na gojenie się ran, owrzodzeń, leczenie blizn oraz redukcje oznak starzenia. 

Fibroblasty- komórki o dużym potencjale regeneracyjnym 

Metoda opracowana i opatentowana przez Natural Cell Therapy SA, a wykorzystywana przez dr Tomasza Kasela z Europejskiego Centrum Estetyki opiera się na wykorzystaniu autologicznych fibroblastów, pobranych od pacjenta. Fibroblasty to komórki, które posiadają duże zdolności proliferacyjne, produkujące kwas hialuronowy oraz białka macierzy zewnątrzkomórkowe – między innymi kolagen i elastynę. Białka te są elementami budulcowymi tkanek, zapewniającymi sprężystość, odporność na rozciąganie i chroniących je przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych. Zaburzenia w procesie syntezy tych białek prowadzą do upośledzenia funkcji skóry. Fibroblasty uwalniają również różnego rodzaju czynniki wzrostu, które pobudzają komórki do procesów regeneracyjnych. 

Na czym polega terapia?  

Efekty terapii opartej o autologiczne komórki utrzymują się przez długi czas i nie ma dla niej skutecznych alternatyw. 

Terapia jest częścią medycyny spersonalizowanej, zaprojektowanej indywidualnie dla każdego pacjenta. 

Europejskie  Centrum Estetyki wykorzystuje preparat przygotowany z komórek pozyskanych od konkretnego  pacjenta. Podczas terapii pacjentowi zostaje pobrany mały fragment skóry, z którego następnie zostają wyizolowane i namnażane fibroblasty w zmodyfikowanym medium hodowlanym, chronionym patentem. Proces namnażania komórek odbywa się w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Następnie fibroblasty zostają umieszczone w specjalnym roztworze i mogą zostać wstrzykiwane w miejscach określonych przez lekarza. Koncentracja komórek w przygotowanym preparacie jest bardzo wysoka, co przekłada się na niewielką ilość preparatu konieczną do pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze. Tak pozyskany preparat, może być wykorzystany u pacjenta w celu przyspieszenia procesów gojenia lub w przypadku chęci poprawy wyglądu- redukcji blizn i zmarszczek. 

Zalety stosowania autologicznych fibroblastów 

Niewątpliwą zaletą otrzymanego preparatu jest brak ryzyka wystąpienia alergii bądź odrzucenia przez układ immunologiczny pacjenta, ponieważ pacjent jest jednocześnie dawcą, jak i biorcą. Terapia autologicznymi fibroblastami nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu i nie wywołuje podrażnień i działań niepożądanych. Jej przewagą nad dotychczas stosowanymi jest również długotrwały efekt utrzymywania się efektów terapii. 

Gdzie sprawdzi się preparat oparty na autologicznych fibroblastach? 

Preparat na bazie autologicznych fibroblastów posiada szeroki zakres zastosowań. Sprawdzi się w medycynie estetycznej jako produkt, który regeneruje skórę i wpływa na jej przebudowę. Może być pomocny wśród pacjentów, u których występują blizny potrądzikowe. Po podaniu blizny zaczną ulegać stopniowemu spłyceniu, pod wpływem procesów naprawczych zachodzących w skórze. Może znaleźć zastosowanie także w przypadku redukcji rozstępów ,wiotkiej skóry ,zmarszczek czy bruzd. Po podaniu preparatu grubość skóry i jej elastyczność oraz nawilżenie ulegnie znacznej poprawie a zmarszczki i bruzdy redukcji, a wszystko to w naturalny sposób .W praktyce dermatologicznej może zostać wykorzystany do leczenia różnego rodzaju schorzeń skóry ,jak trudno gojące się rany, poparzenia czy owrzodzenia. W przyszłości może sprawdzić się w praktyce stomatologicznej, ortopedycznej, a także trychologii. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.