Needle Shaping - skuteczny sposób na rozstępy - Europejskie Centrum Estetyki
16864
post-template-default,single,single-post,postid-16864,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive
 

Needle Shaping – skuteczny sposób na rozstępy

Needle Shaping – skuteczny sposób na rozstępy

Rozstępy to defekt, z którym zmaga się wiele z nas. Często pojawiają się już w okresie dojrzewania, podczas ciąży i wtedy, kiedy następuje szybki wzrost organizmu. Domowe sposoby walki z rozstępami zwykle nie przynoszą efektów.  Jak więc z nimi skutecznie walczyć? Odpowiedź jest prosta: nowy zabieg Needle Shaping, dzięki któremu skóra znów będzie gładka!

W przypadku rozstępów bardzo ważne jest, by działać szybko. Najlepsze rezultaty redukcji rozstępów można osiągnąć, gdy te są w fazie zapalnej trwającej do pół roku od momentu pojawienia się zmian. Po fazie zapalnej, następuje faza zanikowa, rozstępy zmieniają kolor z czerwonego na perłowo-biały, są lekko zapadnięte, można je wyczuć przy dotyku. W trakcie tej fazy dochodzi do prób naprawy i regeneracji uszkodzonych włókien kolagenu i elastyny. Najlepszym rozwiązaniem będą zabiegi, które pobudzają procesy regeneracyjne w skórze i przyczyniają się do odnowy komórek.

Needle Shaping to mikroprzeszczep włókien kolagenowych wykonywany przy użyciu wyjątkowo cienkich igieł, przez które przechodzi prąd. Lekarz wykonujący zabieg umieszcza igły wzdłuż kierunku przebiegu rozstępów. Następnie obraca igły, przez które płynie prąd o niskim natężeniu. W momencie rotacji, poprzez obrót igły włókna kolagenowe są naprężane do momentu, aż utworzą strukturę przypominającą wrzeciono stanowiące idealne rusztowanie dla tkanek. Tak powstała struktura, unosi skórę i spłyca istniejące rozstępy. Needle Shaping przyczynia się do biorewitalizacji włókien kolagenowych. Miejsca z których przemieścił się kolagen zostają stopniowo zastępowane nowym kolagenem produkowanym przez fibroblasty. Po zabiegu wyraźnie zwiększa się gęstość skóry, co w efekcie przekłada się na poprawę jej jędrności i elastyczności.

Podczas zabiegu nie wprowadza się żadnych substancji w głąb skóry, co sprawia, że jest bezpieczny nawet dla alergików.  W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort. W miejscu poddanym zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie i delikatny obrzęk, który szybko ustępuje. Needle Shaping nie wyłącza pacjentów z większości codziennych aktywności. W miejscach wkłucia, skóra jest narażona na różnego rodzaju zakażenia, dlatego należy dbać o higienę, zrezygnować z basenu i sauny do czasu pełnego zagojenia skóry. Warto także unikać mrozu i promieniowania słonecznego.

Ilość zabiegów koniecznych do usunięcia rozstępów jest zależna od ich ilości i głębokości. Zwykle lekarz wykonujący zabieg zaleca wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach ok. 2-tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  • stany zapalne skóry
  • choroba nowotworowa i okres do 5 lat od jej przebycia
  • rozrusznik serca
  • metalowe implanty w miejscu wykonywanego zabiegu
  • ciąża i okres laktacji
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.