Needle Shaping - lifting bez skalpela - Europejskie Centrum Estetyki
16353
post-template-default,single,single-post,postid-16353,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Needle Shaping – lifting bez skalpela

Needle Shaping – lifting bez skalpela

Coraz większą popularnością wśród lekarz i ich pacjentów cieszy się odmładzanie skóry bez operacji, poprzez stymulację własnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu. Moda na naturalność powraca, uwagę przykuwają zabiegi regeneracyjne, pobudzające tkanki do odbudowy i zapobiegające starzeniu. Stopniowo odchodzi się od sztuczności i zabiegów mających na celu jedynie kamuflaż. Technika needle shaping otwiera nowe, niechirurgiczne horyzonty w medycynie estetycznej, zabiegach przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych, poprawiających kondycję skóry. Obecnie to jedna z niewielu metod, dzięki której można przywrócić młody wygląd bez podawania jakiejkolwiek substancji w głąb skóry. 

Czym jest technika needle shaping? 

Needle shaping można scharakteryzować jako autoprzeszczep włókien kolagenowych wytwarzanych przez nasz organizm. Zabieg wykonywany jest za pomocą bardzo cienkich igieł wykorzystywanych również w akupunkturze. Ilość igieł zależy od obszaru skóry, który będzie poddany zabiegowi. Igły umieszcza się w skórze w miejscach, w których nastąpiła utrata objętości lub powstały drobne zmarszczki. Następnie wzdłuż igieł jest przepuszczany prąd, który możemy modyfikować. Igłę nawijamy wokół jej własnej osi , a włókna kolagenowe zaczepiają się o nią. Następnie zwijają się wokół igły, aż utworzą strukturę przypominającą wrzeciono, które staje się idealnym i naturalnym rusztowaniem podtrzymującym i wypełniającym tkanki. Zabieg powoduje również ,stymulację aktywności fibroblastów w skórze do produkcji kolagenu i elastyny. Efekt – wzrost objętości bez użycia wypełniaczy! To technika dająca naturalne rezultaty. 

Jaki efekt można osiągnąć? 

Makroskopowo rezultaty widoczne są już od pierwszego zabiegu, co odróżnia needle shaping od wielu zabiegów regeneracyjnych, na których efekty trzeba długo czekać. Po zabiegach needle shaping gęstość skóry stopniowo wzrasta, a włókna kolagenowe stają się grubsze i przede wszystkim lepiej zorganizowane, ułożone we wrzeciona, co skutkuje młodszym i świeższym wyglądem. Skóra staje się jaśniejsza, wyraźnie napięta i jędrna, a blizny potrądzikowe ulegają wypełnieniu. Technika nadaję się idealnie do naturalnego powiększania ust . 

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu biostymulacyjnego, efekty needle shaping opierają się na własnych zdolnościach organizmu do produkcji kolagenu i elastyny. Efekty w zależności od lokalizacji mogą utrzymywać się do kilku lat. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.