PL EN AR RU

Depilacja laserowa

Fenomen naszych czasów

 

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to fenomen naszych czasów. Już od wielu lat z powodzeniem stosuje się ją w krajach Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. To prosty i bezinwazyjny zabieg permanentnego usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła, emitowanej przez laser. Wiązka ta jest dobrana w taki sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka „zepsuć” zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy.
Depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim - jest trwała, co oznacza, że usunięte włosy już nigdy nie odrosną. To również oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy wykonać serię kilku zabiegów powtarzanych co 4-6 tygodni, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze.

 

Dlaczego pojedynczy zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się owłosienia?

Istotną rolę odgrywa tutaj cykliczne wzrastanie włosa. Na cały ten proces składają się trzy odmienne fazy: anagen, katagen, telogen. Najskuteczniejsze efekty daje zabieg przeprowadzony w fazie anagenu.

Anagen

Jest to pierwsza faza, podczas której depilacja laserowa będzie najbardziej efektywna, przebiegała prawidłowo i pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty. Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość.

Katagen

Druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki, następnie przesuwa się ku górze. Zatrzymane są wszystkie procesy rozrodcze zachodzące we włosach.

Telogen

Trzecia faza, nazywana fazą spoczynku. Włos martwieje i następnie wypada. W tej fazie raczej nie przeprowadza się depilacji laserowej, ponieważ jest ona mało skuteczna.

 

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:

 1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 2. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić wyłącznie maszynką.
 3. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 4. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
 8. Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.

Obszar działania:

 • twarz,
 • przedramiona,
 • bikini,
 • pachy,
 • pośladki,
 • nogi.

Przeciwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią;
 • opalenizna;
 • zażywanie leków, ziół światłouczulających;
 • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem;
 • choroba nowotworowa;
 • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji;
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.

Efekty:

 • trwałe usunięcie owłosienia.

Cena

wąsik 100 zł
broda 100 zł
baczki 100 zł
cała twarz 200 zł
przedramiona 200 zł
całe ręce 250 zł
bikini tradycyjne 180 zł
bikini brazylijskie 250 zł
pachy 150 zł
pośladki 150 zł
plecy 350 zł
piersi 110 zł
uda 250 zł
łydki 200 zł
kolana 100 zł
śródstopie 100 zł
całe nogi 400 zł

Ilość zabiegów: minimum 3

zapisz się!