Usuwanie rozstępów - Thuzzle w walce z rozstępami - Europejskie Centrum Estetyki
16047
post-template-default,single,single-post,postid-16047,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Usuwanie rozstępów – Thuzzle w walce z rozstępami

Usuwanie rozstępów – Thuzzle w walce z rozstępami

Rozstępy pojawiają się najczęściej na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach. Wyglądem przypominają blizny. W ich obszarze skóra pozbawiona jest przydatków (gruczołów potowych i łojowych, a także mieszków włosowych).

Należy pamiętać, że rozstępy są bardzo trudne do usunięcia i nie zawsze możliwa jest ich całkowicie redukcja. Istnieje niewiele zabiegów, które skutecznie radzą sobie w walce z rozstępami. Jednym z nich jest Thuzzle, który umożliwia odbudowę włókien kolagenowych i przywraca napięcie skóry.

Przyczyny powstawania

Rozstępy tworzą się pod wpływem uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych. Mogą pojawiać się w wyniku predyspozycji genetycznych, ale także w przypadku stanów chorobowych i fizjologicznych. Często towarzyszą ciąży, powstają najczęściej pomiędzy jej 6 a 7 miesiącem. Zmiany pojawiają się także w okresie dojrzewania, podczas nagłego wzrostu organizmu. Rozstępy są częstowidoczne u osób otyłych, a także u tych, które szybko budują masę mięśniową. W przypadku niektórych chorób, wiążących się z podwyższonym poziomem kortyzolu (choroba Cushinga, nadczynność tarczycy) dochodzi do produkcji kolagenu nieodpornego na rozciąganie, w wyniku czego powstają rozstępy. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do tworzenia rozstępów jest przyjmowanie glikokostykosteroidów, które zaburzają syntezę fibroblastów, w konsekwencji dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i glikozaminoglikanów i ścieńczenia skóry.

Działaj szybko !

W przypadku rozstępów bardzo ważne jest jak najszybsze podjęcie terapii. Niedojrzałe zmiany są dużo bardziej podatne na stosowanezabiegi medycyny estetycznej.

Pierwszy etap powstawania rozstępów stanowi faza zapalna, która trwa od 12 do 24 miesięcy. To najlepszy czas na rozpoczęcie terapii i podjęcie działań mających na celu redukcje rozstępów. W skórze właściwej tworzy się obrzęk, miejscowy stan zapalny, a naczynia krwionośne stają się rozszerzone. Niedojrzałe rozstępy przybierają czerwono- fioletowe zabarwienie. Dochodzi do zniekształcenia włókien kolagenowych i ścieńczenia skóry.

Drugi etap powstawania rozstępów to faza zanikowa, stan zapalny ustępuje, a rozstępy zmieniają kolor na perłowo-biały. Granica skórno- naskórkowa jest spłaszczona, degradacji ulegają włókna elastylowe i kolagenowe.

Thuzzle- nowość w walce z rozstępami

Multifale generowane przez Thuzzle docierają do głębszych warstw skóry i wywołują efekt termiczny. Działają na włókna kolagenowe, które pod wpływem ogrzania rozluźniają się. Włókna nie ulegają jednak całkowitej degradacji, lecz dzięki zachowaniu wiązań chemicznych pomiędzy  cząsteczkami  potrójnej helisy, dochodzi do ich pogrubienia i zagęszczenia. W obrębie rozstępów struktura włókien kolagenowych jest nieuporządkowana. Wywołanie efektu termicznego w skórze skutkuje ich ponownym napięciem, a także stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Zabieg rekomendowany jest dla wszystkich, którzy zmagają się z rozstępami i chcą się ich pozbyć. Thuzzle stanowi świetną alternatywę dla osób, które boją się igieł i nie chcą poddać się zabiegom karboksyterapii i mezoterapiiigłowej. Terapia redukująca rozstępy z Thuzzle jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, wywołuje tylko delikatne uczucie ciepła. Zabiegi z wykorzystaniem Multifali nie wymagają rekonwalescencji dlatego stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które bezpośrednio po zabiegu chcą pozostać aktywne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.