Redukcja zmarszczek toksynÄ… botulinowÄ… - Europejskie Centrum Estetyki
16143
post-template-default,single,single-post,postid-16143,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Redukcja zmarszczek toksynÄ… botulinowÄ…

Redukcja zmarszczek toksynÄ… botulinowÄ…

Redukcja zmarszczek toksynÄ… botulinowÄ… – co musisz wiedzieć decydujÄ…c siÄ™ na zabieg.

Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek i jesteś zdecydowany/a na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, dzisiejszy artykuł pozwoli Ci się zapoznać z przebiegiem zabiegu. Dowiesz się także jak postępować po podaniu toksyny botulinowej, by efekt zabiegu był długotrwały.

Jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadza wywiad podczas którego wyklucza przeciwwskazania i omawia z Tobą efekty terapii. W zależności od indywidualnych potrzeb, lekarz ustala liczbę iniekcji, wybiera preparat i dopasowuje odpowiednią dawkę toksyny botulinowej. Zabieg z wykorzystaniem BTX jest szybki. Zarówno Azzalure jak i Botox są wstrzykiwane przy użyciu jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Preparat precyzyjnie wstrzykuje się w określone miejsca na twarzy. Zabieg trwa krótko- zajmuje 15-20 minut. Odczucia bólowe są minimalne, jednak w celu zwiększenia Twojego komfortu zabieg można wykonać po uprzednim posmarowaniu okolicy zabiegowej kremem znieczulającym. Możesz także oprócz ukłucia odczuwać delikatne mrowienie i drętwienie twarzy.

Po zabiegu

Po wykonanym zabiegu nie pochylaj gwałtownie się ani nie masuj twarzy – może to spowodować rozprzestrzenienie się botoksu poza wybrane okolice. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu najlepiej powstrzymaj się od alkoholu ,sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych. Szybszy metabolizm toksyny botulinowej wywołują zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, szczególnie te, które wyzwalają ciepło i zwiększają ukrwienie. Dlatego najlepiej najpierw wykonaj zabiegi stymulujące skórę, a dopiero potem toksynę botulinową.

Przeciwwskazania

choroby, którym towarzyszą zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);

•nietolerancja toksyny botulinowej typu A, uczulenie na albuminę i białko jaja kurzego

•stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych, aminochinolonów,, cyklosporyny, leków zwiotczających mięśnie (tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina), innych antybiotyków (linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna)

•zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry

•ciąża i okres laktacji

•choroby nowotworowe

•choroby autoimmunologiczne

Dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z przyjmowania ziół (ziela dziurawca, miłorzębu japońskiego) i leków przeciwzapalnych. Przed i po zabiegu nie spożywaj alkoholu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.