Preparat otrzymany z własnych komórek - nowe możliwości w walce z defektami skóry - Europejskie Centrum Estetyki
16323
post-template-default,single,single-post,postid-16323,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Preparat otrzymany z własnych komórek – nowe możliwości w walce z defektami skóry

Preparat otrzymany z własnych komórek – nowe możliwości w walce z defektami skóry

Założyciele Natural Cell Therapy S.A. opracowali nowy, rewolucyjny, naturalny preparat otrzymywany z własnych komórek, na co został udzielony im patent. Preparat jako jedyny w Polsce podawany jest przez dr Kasela w Europejskim Centrum Estetyki w Katowicach. Preparat jest biokompatybilny i dobrze tolerowany przez pacjenta, jest również neutralny immunologicznie, a jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Jego zaletą jest bezpieczeństwo i naturalność, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje kolagenu i elastyny- białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Możemy powiedzieć, że jest on naturalnym remedium na uzupełnienie białek budulcowych skóry i kwasu hialuronowego. Terapia jest oparta na autologicznych fibroblastach. Fibroblasty to komórki naturalnie występujące w naszym organizmie, dzięki którym możliwe jest zwiększenie regeneracyjnych zdolności skóry.

Preparat zawierający autologiczne fibroblasty sprawdzi się w przypadku terapii blizn atroficznych (zanikowych), które są efektem zakłócenia procesu gojenia rany. Tego typu rodzaj blizn jest charakterystyczny dla blizn potrądzikowych lub blizn powstałych po ospie wietrznej. Są wynikiem degradacji kolagenu w głębszych warstwach skóry, spowodowanym stanem zapalnym. Mogą mieć różną głębokość, sięgać do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Mają najczęściej okrągły lub owalny kształt, zdarzają się też takie układające się w linijne zmiany. Różnią się swą strukturą od skóry prawidłowej. Skóra w ich obszarze jest słabo unaczyniona, pozbawiona mieszków włosowych i cechuje się niskimi zdolnościami do odnowy komórkowej. Nie jest tak wytrzymała, jak zdrowa skóra. Z pomocą przychodzą autologiczne fibroblasty- komórki zdolne do produkcji składników macierzy pozakomórkowej. Podanie preparatu w obszarze blizny sprawi, że zawarte w nim fibroblasty zaczną produkować kolagen i elastynę. W skutek tego zwiększa się gęstość skóry, a blizny zanikowe są wypełniane.

Podobne działanie wykazuje w przypadku walki z rozstępami, które tworzą się pod wpływem uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych. Rozstępy pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży lub u osób, które szybko budują masę mięśniową. Najczęściej umiejscawiają się na brzuchu, udach, piersiach i pośladkach. Preparat oparty na autologicznych fibroblastach podany w miejscu występowania rozstępów spowoduje produkcje nowego kolagenu i przebudowę już istniejących włókien kolagenowych. Dzięki niemu, skóra stopniowo będzie stawała się jędrna i elastyczna, a rozstępy zostaną zmniejszone

Zmarszczki również są wynikiem zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny w skórze spowodowane spadkiem liczby i aktywności fibroblastów. Zmniejsza się ilość sopli naskórkowych i brodawek skórnych co sprawia, że wymiana składników odżywczych pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą staje się znacznie utrudniona. Skóra traci napięcie, staje się wiotka, a oznaki starzenia w postaci zmarszczek są coraz głębsze. Po podaniu preparatu, autologiczne fibroblasty rozpoczynają produkcje białek strukturalnych, co przywraca skórze młody wygląd.

Zalety preparatu na bazie autologicznych fibroblastów:

  • Bezpieczny w stosowaniu
  • Długotrwały, naturalny efekt działania do 6 lat
  • Wysoki potencjał regeneracyjny
  • Korzystny wpływ na wzrost syntezy elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego
  • Nie wywołuje reakcji uczuleniowych
  • Jest biokompatybilny, zgodny tkankowo
  • Idealny dla alergików
  • Dobry do użycia w trudnych okolicach np. okolica podoczodołowa
  • Nie maskuje uszkodzeń skóry i niedoskonałości tylko ją regeneruje
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.