PL EN AR RU

Rehabilitacja

Zadbamy o Twój wygląd

Zabiegi fizykalne

Nasza oferta dotyczy pełnej gamy usług rehabilitacyjnych. Praktykowana jest praca indywidualna z Klientem w systemie "jeden pacjent jeden terapeuta".

 

 • Interdyn - Prądy interferencyjne mają zastosowanie w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów. Oddziałują przeciwbólowo, pobudzająco na skurcze mięśni szkieletowych, zmniejszenie napięcia układu nerwowego, powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia.
 • Jonoforeza z lekiem- polega na wprowadzeniu do chorego miejsca lekarstwa dzięki przepływowi prądu o stałym natężeniu. Jest skuteczna przy bólach stawów, kręgosłupa, nerwobólach, stanach zapalnych.
 • Diadynamic polega na działanie prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, zabieg polegający na zastosowaniu prądów małej częstotliwości, w postaci "prądów impulsowych". W zabiegu wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości:zmniejszenie napięcia mięśniowego,złagodzenie bólu,miejscowe przekrwienie tkanek,przyrost masy mięśniowej.
 • Tens- Elektrostymulacja prądem, przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, jest to metoda niefarmakologicznego i nieinwazyjnego, a przez to pozbawionego wielu skutków ubocznych, leczenia dolegliwości bólowych.TENS znajduje zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból.
 • Ultradźwięki- zabieg polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowejw celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych.Główne wskazania do stosowania to:ograniczenia ruchomości stawów spowodowane przykurczem więzadeł, powięzi i innych podobnych struktur (także przykurcze z powodowane przez blizny), działanie przeciwzapalne (w przewlekłej, późnej fazie procesu zapalnego), wspomaganie procesów naprawy uszkodzonych tkanek (a także wspomaganie tworzenia blizny o optymalnej strukturze).
 • Fonoforeza (ultradźwięki + maść) -Metoda wprowadzenia leku za pomocą ultradźwięków. W celu wzmocnienia działania ultradźwięków, zamiast tradycyjnego środka sprzęgającego, stosuje się żel zawierający substancje czynne − przeciwzapalne, przeciwbólowe, poprawiające ukrwienie lub ułatwiające uelastycznienie blizn. Wprowadzanie ich do tkanek za pomocą ultradźwięków zapewnia szybsze i głębsze wnikanie substancji leczniczych.
 • Magnetoterapia jest zabiegiem, który wykorzystuje lecznicze działanie pola magnetycznego. Istotą terapii jest ekspozycja całego ciała (lub wybranej części) w polu magnetycznym, które charakteryzuje się wyższą indukcją pola niż w przypadku magneto stymulacji.Do wskazań magnetoterapii zalicza się m.in.:zmiany zwyrodnieniowe stawów, kręgosłupa,osteoporoza,odleżyny i oparzenia,niebakteryjne stany zapalne narządu ruchu (ostre i przewlekłe),stany pourazowe (np. złamania, zwichnięcia, stłuczenia),migreny,zaburzenia krążenia krwi i limfy,dolegliwości bólowe – ostre i przewlekłe,reumatoidalne zapalenie stawów.
 • Laseroterapia to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Słowo laser używane do określenia urządzenia zabiegowego oznacza wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania.  Działanie terapeutyczne – laseroterapia:przeciwzapalne, przeciwbólowe; przeciwobrzękowe; usprawnienie mikrokrążenia; przyspieszenie regeneracji tkanek; stymulacja procesów immunologicznych.
 • Bioptron - Poprawia mikro-cyrkulację wewnątrz komórek, harmonizuje procesy przemiany materii, wzmacnia system obrony organizmu oraz stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze całego organizmu. Sprzyja również gojeniu się ran, łagodzi ból, obniża jego natężenie. Szeroki zakres i łatwość stosowania lampy pozwala na bezbolesną i krótkotrwała kurację.
 • Solux - Naświetlanie promieniami IR. Do głównych wskazań do stosowania promieniowania IR należą m. in.:Stany po urazach (nie wcześniej niż po 48 h od wystąpienia urazu);Schorzenia reumatoidalne w fazie przewlekłej;Przewlekłe zapalenie stawów, jamy ustnej, zatok przynosowych, ucha zewnętrznego, stawów żuchwy;Zespoły przeciążeniowe;Trudno gojące się rany;Oparzenia po naświetlaniu promieniami UV;Stany po zapaleniach bakteryjnych i odmrożeniach;Nerwobóle i inne zespoły bólowe;Zmiany skórne w odrze, czyraczności, półpaścu.
 • Borowina - okłady Działanie borowiny polega m.in. na złagodzeniu bólu, a jej składniki aktywne wnikają do organizmu i wspomagają funkcjonowanie nawet głęboko położonych narządów. Przy okazji ustrój oczyszcza się ze zbędnych produktów przemiany materii.
 • Zastosowanie borowiny jest bardzo skuteczne przy takich schorzeniach, jak reumatyzm, zwyrodnienia, bóle lub obrzęki spowodowane stłuczeniami, niektóre dolegliwości ginekologiczne.
 • Krioterapia Leczenie zimnem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać radość życia i odmłodnieć. Wszystko dzięki temu, że krew zacznie krążyć 4 razy szybciej niż zwykle. Krioterapia to metoda leczenia skuteczna w terapii chorób stawów (RZS) i mięśni oraz w leczeniu bólu.
 • Inhalacje czyli leczenie za pomocą substancji wziewnych, to jeden z zabiegów leczniczych stosowanych przy przeziębieniu, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu zatok
 • Drenaż limfatyczny boa Drenaż jest rodzajem masażu. Może być wykonywany zarówno manualnie lub za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jego głównym celem jest pobudzenie krążenia limfy odpowiedzialnej za transport substancji do komórek.Drenaż limfatyczny to idealne rozwiązanie w przypadku cellulitu, otyłości, obrzęków limfatycznych, problemów z krążeniem, uczucia ociężałych nóg czy nawet całego ciała. Korzystnie wpływa także na zmniejszenie żylaków oraz w trakcie powrotu do zdrowia po operacjach chirurgii estetycznej.
 • Terapia sygnałami PST – jego istotą jest pobudzenie sygnałami, przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne, naturalnych zdolności regeneracyjnych chrząstki i tkanki łącznej, utraconych lub zaburzonych w następstwie zmian chorobowych lub pourazowych. Terapia PST ma działanie uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia w szerokim obszarze schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno o pochodzeniu zwyrodnieniowym, jak i urazowym.
 • Fala uderzeniowa - jest innowacyjną metodą o wysokiej skuteczności, potwierdzona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Stosowana w rehabilitacji, ortopedii i medycynie sportowej. Główne działanie to przede wszystkim zwalczanie przewlekłego bólu i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego.