PL EN AR RU

Medycyna estetyczna
Zadbamy o Twój wygląd

PRP osocze bogatopłytkowe – leczenie łysienia

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. 

 

 

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Mogą być metodą na leczenie łysienia, poprawę wyglądu skóry i jej ukrwienia oraz wiele innych przypadłości. 

 

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, sprawiają, że fibroblasty tworzą nowy kolagen, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste. Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. 

 

W efekcie następuje odświeżenie skóry i poprawa jej elastyczności, gęstości oraz napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Z kolei leczenie łysienia tą metodą sprawia, że włosy stają się odżywione od samych cebulek, dzięki czemu nie wypadają. 

 

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i w konkretnym czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się pod skórę w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry. W przypadku, w którym wykonywane jest leczenie łysienia, preparat z osocza wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost.  

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność. Nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Wysoka skuteczność osocza bogatopłytkowego w osiąganiu zamierzonego efektu, związana jest zaś z wysoką zawartością substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

 

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w:

 

  • rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi);
  • leczeniu blizn potrądzikowych;
  • leczeniu łysienia;
  • poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
  • przyśpieszeniu gojenia po zabiegach;
  • profilaktyce starzenia się skóry;
  • poprawy ukrwienia skóry.

Cena

utalana indywidualnie

zapisz się!