PL EN AR RU

Leczenie cellulitu

Jako jedyni w Polsce zapraszamy na zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych procedur

 

Zwalczanie i usuwanie cellulitu

Usuwanie celulitu jest tematem, którym interesuje się wiele osób. Cellulit nie powinien być jednak rozpatrywany w kategorii stanu zapalnego komórek, jak mogą sugerować niewłaściwe definicje. Jest to bowiem przewlekła lokalna lipodystrofia o podłożu zwłóknieniowo-stwardnieniowym. Badania histologiczne wykazały zmieniony tropizm adipocytów, których zmiana często dotyczy kształtu, stwardnienia (sklerozy) i przemieszczenia od zwyczajowego położenia, głównie z powodu wystąpienia śródmiąższowego wysięku. W związku z tym mogą powstać sklerotyczne adipocyty przypominające wyglądem skórkę pomarańczy. Obserwując ją u siebie, klienci często decydują się na zwalczanie celulitu nowoczesnymi metodami. W celu odwrócenia takiej histologicznej zmiany należy pracować zarówno nad sklerotyczną częścią (przy pomocy składników czynnych zdolnych do depolimeryzacji przerośniętych błon komórkowych adipocytów), jak i częścią lipidową (wykorzystując do tego celu substancje czynne działające na katabolizm triglicerydów i kwasów tłuszczowych w tkankach skórnych). Konieczne jest również przywrócenie równowagi metabolizmu wody dla usuwania obrzęków. Zwalczanie celulitu musi być przeprowadzane za pomocą kompleksowych metod. Obecnie dysponujemy innowacyjną technologią, pozwalającą przywrócić zmiany w komórce, tak aby usuwanie celulitu było naprawdę skuteczne. W preparacie utworzony został nośnik wykorzystywany do przygotowania specjalnej emulsji, opartej głównie na użyciu nawodnionych CN-HA poprzez zastosowanie nanomicelarnej wody i kapsułkowanej kofeiny. Po usunięciu podstawowych przyczyn powstawania cellulitu przywrócenie zdrowej tkanki jest łatwiejsze i szybsze. Preparat można stosować w połączeniu z ultradźwiękami oraz mezoterapią.

 

W preparacie utworzony został nośnik wykorzystywany do przygotowania tej specjalnej emulsji, opartej głownie na użyciu nawodnionych CN-HA poprzez zastosowanie nanomicelarnej wody, którą to emulsję można stosować także w połączeniu z ultradźwiękami oraz mezoterapią.

 

Dzięki zawartości kofeiny kapsułkowanej przy pomocy opatentowanego nośnika CN-HA, emulsja wywiera silne działanie utrzymujące równowagę w lokalnej dystrofii lipidów. To stymuluje metabolizm i odnowę komórkową, powodując usuwanie obrzęku , a następnie depolimeryzację glikozoaminoglikanów. Po usunięciu podstawowych przyczyn powstawania cellulitu przywrócenie zdrowej tkanki jest łatwiejsze i szybsze. Ta specjalna emulsja jest w stanie aktywować mikrokrążenie żylne i zmniejszyć retencję wody w konkretnych obszarach, takich jak nogi, pośladki, kostki, brzuch itp. Specjalnie stworzona dla poprawy nie tylko struktury skóry ale również dla zachowania harmonijnego wyglądu ciała wspomaga utrzymanie zdrowej, zrelaksowanej skóry, rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz utratę wagi. Wysoka aktywność mieszanki pomaga komórkom wyeliminować toksyczne metabolity oraz poprawia natlenienie . Z drugiej strony kofeina, znana ze swojego rosnącego wpływu na odnowę adipocytów, poprawia lipolizę w komórkach tłuszczowych regulując również przepływ krwi.Połączone działania obejmujące działanie kojące oraz poprawę mikrokrążenia żylnego i retencję płynów limfatycznych są istotnymi czynnikami dla zwalczania cellulitu i tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, nośnik CN-HA połączony również z nanomicelarną wodą, zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych przy zachowaniu integralności kapilarnej oraz stymuluje obkurczanie mięśni gładkich zmniejszając globalną zawartość wody w tkance.

Cena

ustalana indywidualnie

zapisz się!