PL EN AR RU

Slimgroup

Zadbamy o Twój wygląd

Leczenie LED

Fototerapia wykorzystuje terapeutyczną rolę światła w celu leczenia niektórych schorzeń.

 

Historia terapii światłem sięga czasów starożytnego Egiptu za czasów faraona Amenhotepa (1375 r. p.n.e.). Doceniania była przez Hipokratesa, Celsjusza i Galena. Fototerapia światłem LED o niskiej energii, nie powodująca przegrzania i uszkodzenia tkanek jest niezwykle skutecznym, a przy tym bezpiecznym rodzajem terapii. U jej podstaw leży wpływ fali świetlnej na procesy zachodzące na poziomie komórkowym i molekularnym, związany z występowaniem w komórkach fotoreceptorów, czyli związków przechwytujących fotony światła. Ten proces zapoczątkowuje szereg reakcji biochemicznych i bioenergetycznych, które modyfikują pracę organizmu na poziomie tkanek, organów i układów, stąd terapię światłem nazywa się często fotomodulacją.

 

Leczenie urządzeniami Aduro odbywa się za pomocą: światła czerwonego (R Light), światła Bliskiego Podczerwieni (Near Infrared - NIR) i promieniowania podczerwonego (Infrared - IR), światła niebieskiego (B Light) , światła zielonego, żółtego, fioletowego, pomarańczowego i turkusowego.

 

 

Fototerapia pomaga ciału uzyskać zdrową równowagę.

 

Światło czerwone (długość fali 630-780 nm) wnika w ciało na głębokość 1 cm, ale reakcje łańcuchowe, które pobudza, stymulują skórę do głębokości 3,5 cm. Pobudza fibroblasty do pracy, powodując zwiększoną produkcję kolagenu, elastyny, glikoprotein i glikozaminy. Zmniejsza i łagodzi podrażnienia typowe po zabiegach, redukuje zaczerwienienia i stany zapalne. Zwiększa gęstość i napięcie skóry. Wzmacnia odporność organizmu. Wspomaga leczenie infekcji dróg oddechowych, reumatyzmu. NIR (700-1000 nm) stanowi 37% światła widzialnego i wnika najgłębiej z tego wycinka spektrum, penetruje tkanki i krew aż do tkanki podskórnej.

 

IR (780 nm – 1 mm), długość fal pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi wnika w ciało na głębokość 20 cm. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową. Zmniejsza pobudliwość nerwową, działa uspokajająco. Ponadto promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, wspomaga odchudzanie. Lecznicze działanie promieniowania podczerwonego polega na wywoływaniu w tkance biologicznej reakcji termicznych. To dobroczynne promieniowanie łagodzi lub likwiduje bóle mięśniowe, leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Promieniami podczerwonymi można leczyć choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.

 

Światło niebieskie (długość fali 440-490 nm) działa jedynie powierzchniowo, ale dzięki temu idealnie nadaje się do usuwania infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Dobroczynne działanie w trądziku.

 

Światło zielone (550 nm) Powstaje w wyniku połączenia światła żółtego i niebieskiego. Światło zielone wnika do poziomu granicy warstwy brodawkowej / siateczkowej skóry właściwej. Jego zastosowanie można poprawić cyrkulację krwi i zwiększyć natlenienie tkanki. Dzięki właściwościom rozjaśniającym można wpływać na pigmentację powierzchowną, wspomagać redukcję plam barwnikowych. Ponadto odpręża i uspokaja, przywraca równowagę psycho fizyczną.

 

Światło fioletowe (415 nm) działa na poziomie naskórka, wykazując działanie antybakteryjne, a tym samym ma wpływ na pigmentację, gdyż zwiększa uwalnianie melaniny.

 

Światło żółte (590 nm) działa na poziomie naskórka i skóry właściwej, pomocne w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, fotouszkodzeniami, zwiększa syntezę kolagenu, redukuje rumień, zaczerwienienia, wskazaniem jest również sucha skóra. Pobudza i ożywia umysł, usprawnia pracę układu nerwowego, poprawia nastrój. Naświetlenia barwą żółtą leczą alergię, polecane są również w okresie menopauzy.

 

Światło pomarańczowe (590 - 630 nm) działa na poziomie naskórka i skóry właściwej.

Synergia działania światła żółtego i czerwonego, rewitalizuje skórę.

 

Światło turkusowe (483 nm) działanie przeciwbakteryjne, wygładza skórę.

 

 

Cena

od 80zł

zapisz się!