PL EN AR RU

Chirurgia plastyczna
Zadbamy o Twój wygląd

Podniesienie piersi

Celem zabiegu jest przywrócenie objętości i jędrności piersi. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety, u których defekty piersi pojawiły się w wyniku przebytej ciąży, utraty dużej masy ciała lub też w wyniku naturalnych procesów związanych z upływem czasu.

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której zgodnie z oczekiwaniami pacjentki chirurg omawia możliwe do osiągnięcia efekty i techniki operacyjne.

W zależności od oczekiwań pacjentki, w trakcie zabiegu chirurg podnosi piersi poprzez stosowanie odpowiednich nacięć skóry: w kształcie odwróconej litery T (wokół otoczki, pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią i wzdłuż fałdu podpiersiowego) lub tzw. metoda Le Jour (cięcie wkoło otoczki i pionowe, od otoczki do bruzdy pod piersią).

Operacje podniesienia piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, dlatego należy wykonać zlecone podczas konsultacji anestezjologicznej niezbędne badania. Zabieg trwa ok. 2 godziny. Po operacji wymagane są 2 doby hospitalizacji. Wizyty kontrolne i zmiany opatrunków odbywają się co 3-4 dni w pierwszych 9 dniach po zabiegu. Kolejne wizyty kontrolne zaleca się 6 tygodni i 6 miesięcy po operacji. 

Cena

11 000,00 - 18 500,00 PLN

Konsultacja - 150 PLN

zapisz się!